Ремонтът на театър "София" е незаконен, тъй като не е съгласуван с Министерството на културата и Националния институт за недвижимо културно наследство. Това съобщиха от Института в своята "Фейсбук“ страница.
От там уточняват още, че е сезиран инспекторатът към Министерството на културата, тъй като трябва да бъде направена проверка кои са участниците, нарушили Закона за културното наследство.
Ремонтът на театър "София" започна преди дни, като в него ще бъдат инвестирани над 11 млн. лв. Редица неправителствени организации обаче са на мнение, че се руши автентичният вид на сградата. От Столична община са категорични, че той ще бъде запазен.
Зареждане ...


19:18 / 28.07.2022
876





Анонимен
на 29.07.2022 г.
С багер ги свалят плочите мраморни и дерат по сградата сякаш искат да я бутнат!!!!! Кмета на община Оборище е за разстрел!!! Пълна помия е навсякъде в квартала и не се чисти дори! Страшен измамник който иска да строи всички зелени площи!!! А каква е сградата на бившата тоалетна която още не е готова и цъфна там бързо бързо!! И тя законна нали!!!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.