С общи усилилия успяхме да реновираме и върнем към живот още една сцена за изкуство и култура в столицата, каза Мирослав Боршош, зам-кмет на Столична община, по повод на ремонтираната открита сцена в парк "Св. Троица“, район "Илинден“.
Реновирането на пространството за култура е част от дейностите по проект "Отпечатък“ на младежите от "Академия за ВИЗИОНЕРИ“ на Столична община, който се фокусира върху популяризиране на различните култури в България.
Сцената ще бъде изрисувана с български мотиви и шевици и готова отново да бъде домакин на културни събития на 15 октомври, когато младите хора от проекта ще организират кампания в подкрепа на етническата толерантност. Програмата стартира в 11:00 ч. и ще предложи музика на живо с изпълнения на група "Номад“, премиера на видео интервю с Ованес Торосян, част от поредицата "Етническа палитра“, работилници, ателиета и спортни активности.
Входът е свободен.
Зареждане ...


09:07 / 14.10.2022
557





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.