Уеб игра "Приключение с букви“ за деца в предучилищна и начална училищна възраст разработи район "Слатина“. Тя се намира на интернет адрес abv.slatina.bg, а целта е най-малките да могат да се запознаят с буквите по естествен и забавен начин.
Днес (24 май), от 11.00 часа, в парк "Гео Милев“ районът ще отбележи Деня на българската писменост, а по време на празника играта ще се разиграе на живо.
В парк "Гео Милев“ са разпръснати и монтирани на тайни места 60 малки и големи букви от българската азбука. Те са с необичаен дизайн и са създаден от местния артист Стефан Чинов. В помощ на децата, на три места са поставени големи карти, на които е отбелязано къде се намират буквите.
Целта е да намерят колкото може повече номерирани букви, да ги заснемат с телефон, а родителите им, след регистрация на профил в сайта, да ги качат в него.
"Това е идеята – да вкараме този елемент на опознаване чрез действие, да създадем едно изживяване, което ще запомнят и се надявам да превърнем тази игра в традиция и оттук нататък на всеки 24 май ще се опитваме да правим нещо такова, с което да събудим у децата интерес и любов“, каза в ефира на Радио София кметът на район "Слатина“ Георги Илиев.
Водещ на събитието е ултрамаратонецът Краси Георгиев. Децата ще имат половин час да открият колкото може повече букви, като за да се ориентират добре и да не се загубят, ще им помагат по-големи деца от училищата в район "Слатина“. За победителите ще има награди.
Празникът ще завърши с циркова работилница по юнисайкъл и жонглиране от Мини Арт Фест. Сайтът стартира миналата сряда и вече има 120 регистрирани играчи.
Зареждане ...


10:31 / 24.05.2022
650





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.