Нова детска ясла за 150 малчугани ще има в столичния район "Изгрев“. Днес беше направена първата копка за изграждането й. Тя ще се намира на ул. "Вълко Радинов“ №5. Имотът беше собственост на Министерството на външните работи, но след това беше предоставен на Столичната община.
"В петък щe стартира и работата по разширението на ДГ 23 "Здраве“, което ще осигури още 75 места в три групи. Това е поредната стъпка в изпълнение на тригодишната програма за усилено строителство на детски градини на кмета Йорданка Фандъкова", написа председателят на СОС Георги Георгиев в личния си профил във Фейсбук.
Известно е, че над 45 млн. лв. в бюджета на София за тази година са предвидени за изграждане детски градини.
"Кметовете на райони са възложители на строителството и щом имат избран изпълнител средствата им се предоставят директно. От тяхната бързина и ефективност зависи в голяма степен скоростта, с която ще преодолеем недостига на места за малките столичани. И днес предупредих, че ще следим активно как върви строителството. На всяко заседание на градския парламент приемаме решения, за да може по "бърза писта“ да се строят нови сгради за градини и ясли", добави още той.
Зареждане ...


13:31 / 07.09.2022
1457





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.