Ясни са вече резултатите от предприетата акция от екипи на отдел "Пътна полиция“-СДВР за контрол на територията на София. В хода на акцията, която е проведена на 28 и 29 май са проверени общо 1076 автомобила, 1103 шофьори и пътници, съобщиха от пресцентъра на МВР. За различни нарушения на Закона за движение на пътищата са съставените 124 акта. Само за тези два дни камерите за видеонаблюдение са заснели 3787 случая на шофиране с превишена скорост. За засеченото нарушение предстои издаването на електронни фишове и връчването им на шофьорите. 

Това е поводът столичната пътна полиция отново да се обърне с апел към водачите за стриктно спазване на правилата за движение по пътищата.