Столичната община с официални постъпки да придобие собствеността на сградата на улица "Иван Асен Втори", чийто покрив изгоря при пожар в нощта срещу неделя.

Сградата е държавна собственост. Общината е решена имотът да се преустрои като нова детска градина.

Дълги години сградата е била отдавана да се ползва за посолство, а след това е давана под наем за ресторант-градина.

"На ход сега е районният кмет г-н Трайчо Трайков, който ми обеща тази седмица да депозира искането на база, на което ще бъде сключен договор, след като имаме ние основание да инвестираме общински пари, ще предвидим пари за преустройството на сградата“, заяви пред бТВ председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев.