Столичният общински съвет ще гласува закупуването на нова медицинска апаратура за общински здравен център в "Нови Искър".
Ехографът е необходим за подобряване на диагностиката и качеството на специализираната извънболнична помощ. Общинският "Медицински център 31" иска да закупи със собствени средства нов ехограф с абдоминален трансдюсер за нуждите на лечебното заведение.
Апаратурата ще обслужва кабинетите по гастроентерология, нефрология и рентгенография в лечебното заведение, което се намира в район "Нови Искър". За да си купи тази техника, МЦ 31 трябва да получи одобрението на Столичния общински съвет, който е принципал на дружеството.
В доклада, внесен от общинските съветници д-р Антон Койчев, д-р Веселин Милев и зам.-кмета Дончо Барбалов се уточнява, че медицинската апаратура е необходима за подобряване на диагностиката и качеството на специализираната извънболнична помощ.
Общата стойност на новия ехограф, заедно с принтер за нуждите на лечебното заведение е 19 200 лв. с ДДС. На 24 март т.г. други две общински заведения за доболнична помощ - ДКЦ 8 и ДКЦ 14 получиха одобрението на СОС да купят със собствени средства нови ехографи.
Зареждане ...


10:12 / 06.04.2022
555




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.