Читател на Sofia24.bg се свърза с редакцията ни, за да подаде сигнал за увредено общинско съоръжение на детска площадка в кв. "Изток", район "Изгрев". По думите му състоянието на съоръжението е вследствие на вандалски акт и застрашава здравето и безопасността на децата. Даваме думата на читателя сега, без редакторска намеса:
"На вашето внимание изпращам сигнал за увредено общинско съоръжение на детска площадка, вследствие на вандалски акт, което застрашава здравето и безопасността на децата. Касае се за масивна маса за "тенис на маса", която е от мрамор и бетон и тежи приблизително няколкостотин килограма. Съоръжението се намира на т.нар. "Слънчевата площадка" в кв. "Изток", район "Изгрев". Уведомени са Столична община, Столична община - район "Изгрев", органите на МВР, националната система на тел. 112, 7 РСЗПБН - Дианабад. Изминали са повече от 24 часа и все още няма реакция с обезопасяване от общинската власт, единствено органите на 1 РПУ - гр. София, се отзоваха на сигнала до момента, но насочиха към общината. На детската площадка играят десетки деца всеки ден и увреденото имущество представлява непосредствена заплаха за тяхното здраве, особено за тези на най-малка възраст.
Ако представлява интерес, моля да публикувате този сигнал и да потърсите отговор от Столична община - район "Изгрев", които са стопани на детската площадка и не предприемат усилия за обезопасяване на съоръжението, нещо повече, не полагат усилия и за цялостното облагородяване на площадката. Другите детски съоръжения там също се намират в окаяно състояние и вече няколко години няма реакция от местната власт. Трябва ли да се стигне до пореден инцидент с дете, за да си дадем сметка за бездействието на отговорни институции?".
Зареждане ...


11:31 / 29.03.2022
573






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.