Кметът на София Йорданка Фандъкова ще провери днес възстановените и почистени Симеоновски езера, съобщават от Столичната община. Дейностите са извършени и финансирани като част от дългосрочното споразумение между "София – европейска столица на спорта“ и Природен парк "Витоша" за рехабилитация на туристическата инфраструктура в планината. Четирите Симеоновски езера се намират в природен парк "Витоша".

Те са един от символите на кв. "Симеоново". Създадени са изкуствено, но са сред дивата природа на Витоша и са изключително подходящо място за пикник, като на 2-3 места може да се запали и огън за приготвяне на храна.