В столичния квартал "Люлин" Sofia24.bg попадна на нещо, което може би ще предизвика вашия интерес, както и най-различни коментари, разбира се. Това е окачен таван от гипсокартон с осветление под във формата на нацисткия пречупен кръст. Не става ясно дали това е желаната форма или просто собствениците са се опитали да направят нещо друго.
Известно е, че за западните култури свастиката е важен символ. Използва се основно в сферата на модата, архитектурата, керамиката и скулптурното изкуство. В ориенталските култури е символ на Буда. В днешно време обаче хората свързват свастиката с Втората световна война. Никога човечеството няма да забрави нацистката партия, начело с Хитлер, дошла на власт през 1933 г. и причинила една от най-страшните катастрофи в историята на света.
Доскоро повече се занимавахме с тази тема по време на футболни мачове, когато често в агитките се появяваха нацистки символи, най-често свастика. Тази тема отново е актуална сега заради войната в Украйна. Както и да го погледнем обаче, това е едно доста странно решение за вътрешен интериор.
Зареждане ...


22:18 / 25.03.2022
796






Анонимен
на 27.03.2022 г.
Ако беше петолъчка нямаше да ви прави впечатление...
Анонимен
на 26.03.2022 г.
да влизат с кърта4а да къртят тия люлинци съвсем изтрещяха, отрепки
Анонимен
на 26.03.2022 г.
Личи си, че има футболни фенове...
Анонимен
на 26.03.2022 г.
Абе ти що гледаш само комшииките ? Нещо друго ти свети !!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.