Kметът на София Йорданка Фандъкова се срещна с кмета на град Сараево Бениамина Карич. Срещата беше проведена в сградата на "Московска" 33.
Кметовете Фандъкова и Карич подписаха меморандум за сътрудничество между двата града, съобщиха на сайта на Столична община.
Съгласно меморандума София и Сараево ще обменят опит в области като култура, културно-историческо наследство, спорт, туризъм, подобряване на опазването на околната среда и дигитализация.
Бениамина Карич заяви своята благодарност към София и към България за подкрепата и солидарността към Босна и Херцеговина. Тя напомни, че на 31 януари миналата година вечерта кметството в Сараево е било осветено с цветовете на знамето на Република България, тъй като това е първата държава, признала независимостта на Босна и Херцеговина на този ден през 1992 година.
Зареждане ...


16:40 / 05.02.2022
632




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.