София отбелязва тържествено 130 години от написването на "Върви, народе възродени“ от Стоян Михайловски днес.
По този повод столичани и гости на града се включиха в най-масовото изпълнение на българския всеучилищен химн. Сборен хор от софийски училища даде тон за песен, а присъстващите пред Националната библиотека се включиха в изпълнението на химна.
За първи път химнът прозвуча в цялост по време на церемонията по случай 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
На събитието присъстваха кметът на София Йорданка Фандъкова, премиерът Кирил Петков, министърът на образованието акад. Николай Денков и представители на политическия и обществения живот у нас, предаде репортер на Sofia24.bg.
Повече можете да видите във видеото.
Зареждане ...


11:47 / 24.05.2022
982





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.