Кметът на Слатина - Георги Илиев, сигнализира за инцидент в 23 СУ "Фредерик Жолио-Кюри". Част от облицовката на сградата, точно над входа, е паднала и е пробила козирката, която пък се намира над входа. Няма пострадали хора.

Директорката на учебното заведение - Нина Чанева, веднага се свързала с районния кмет. От дирекция “Аварийна помощ и превенция" на Столична община също са реагирали светкавично, като на място са прегледали състоянието на сградата с помощта на необходимата техника. Веднага след това са предприели действия, за да я обезопасят.

"Когато е застрашена сигурността на децата, всичко останало е незначително…Желая ви здраве и сигурност!", написа кметът на Слатина във Фейсбук.