От 1 април стартира традиционното пролетно почистване на София. Инициативата има за цел да привлече повече доброволци, които да се включат в почистването и облагородяването на градските пространства, местата, където живеем, учим и работим. Почистване, засаждане, боядисване на пейки, плевене и окопаване на дръвчета. Това са част от дейностите на открито, извършени от доброволци в едно от столичните междублокови пространства.
Столична община по нареждане на кмета Фандъкова стартира дейностите по миене на града още през март.
"От 1 април започваме кампания за пролетно почистване на София, която ще продължи до 14 април. Надявам се повече столичани да се включат в инициативата на Столична община. Всеки със своя пример ще привлече и други хора да участват в почистването на града. Това каза днес заместник-кметът по направление екология Десислава Билева, която се включи днес в почистване и засаждане в междублоковото пространство в "Зона Б-5“ заедно с кмета на район "Възраждане“ Савина Савова, директора на Столичен инспекторат Ивайло Иванов и директора на "Зелена система“ Димитър Данчев.
Ние районните кметове се включваме и участваме в инициативата, за да направим града и пространствата около нас по-чисти, каза кметът на район "Възраждане“ Савина Савова. Екипите на Столичен инспекторат се включват лично, извършват и логистика и ако е необходимо предоставят ръкавици и чували, заяви директорът на Столичен инспекторат Ивайло Иванов.
От 1 април стартира традиционното пролетно почистване на София. Инициативата има за цел да привлече повече доброволци, които да се включат в почистването и облагородяването на градските пространства, местата, където живеем, учим и работим. До този момент над сто фирми, граждански сдружения и организации на живущи от кооперации са заявили желание за участие в кампанията. По време на кампанията са предвидени да се почистят междублокови пространства, градинки, площадки. Дейностите, предвидени в кампанията, ще продължат и след Великденските празници.
По време на инициативата Столичният инспекторат ще осигури чували и ръкавици за доброволците, както и ще организира извозването на събраните отпадъци.
Всеки гражданин или организация може да заяви участие в районните по живеене или на телефона на Столичен инспекторат: 02 9377 566
Зареждане ...


16:55 / 01.04.2022
807





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.