От понеделник стартира първото за годината косене на общински зелени площи в район "Искър“, съобщиха от районната администрация. Обработват се тревни пространства в ж.к. "Дружба -1“. При благоприятни метеорологични условия е планирано до четвъртък да бъдат окосени площите в района на 108 СУ "Никола Беловеждов", парка до него и междублоковите пространства на съседни блокове.
"Косенето ще се извършва по график, съобразен с подходящо време, който ще публикуваме с карта всяка седмица. Картата с площите, предвидени за обработване тази седмица може да видите по-долу. При дъжд графикът ще бъде променян.
Косенето се изпълнява механизирано с тракторна косачка за по-големите терени и ръчно с тример за останалите общински зелени площи. Косят се общински терени. Частни терени се обработват само, ако попадат в близост до детски площадки, детски градини или училища и са в непосредствена близост до общински площи, които се косят", информираха от районнта администрация.
Зареждане ...


13:27 / 19.04.2022
605





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.