Зрителски сигнал за пропадащ блок в София получи bTV. В основата на сградата се виждат пукнатина около една педя.
Според живущите в кооперацията причината е строителен изкоп до техния блок.
От четвъртък до днес се появи това свлачище. Това е заради некомпетентно укрепване на изкопа на строителя. Сигнализирахме строителя, но те продължиха да копаят, коментира живущ в блока.
Според собствениците на апартаменти в блока проблемите са започнали след началото на строителни работи преди месец. Появили са се и пукнатини в жилищата. Те се опасяват, че компрометирана и канализацията, което е сред причината за свлачището.
Искането им е да се провери дали е било извършен укрепване и са сигнализирали районната администрация.
Извършихме проверка. Блокът не се свлича, но прилежащите пространства се свличат. Укрепителните работи са направени на парче и вероятно не съответстват на проекта, коментира районният кмет по строителството в "Овча купел“ Георги Чичков.
Чичков ще изиска от строителя проекта, за да види дали са били спазени изискванията, ако се установи нарушения ще бъде съставен акт.
Зареждане ...


09:33 / 31.01.2022
967






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.