Край разширения участък на бул. "Тодор Каблешков" се появи нов ландшафтен проект, разработен и реализиран от студенти от Лесотехническия университет, съобщиха от Столична община. Водени от разбирането, че студентите се учат заедно с града, Асоциацията за развитие на София и Столичната община предложи на студентите предизвикателството да разработят проекти за озеленяване и оформяне на пространства край новата част на малкия градски ринг. Става въпрос за проекти, които запазват местното биоразнообразие, включват лесна за поддържане растителност, която ефективно пречиства въздуха и предизвиква целогодишен интерес.
Симона Новоселска и Мерлин Неждет представиха проект за красиво цветно пространство, което доразвива вече засадена цветна леха от жителите на район "Триадица“. Подбраните от студентите растения са газоустойчиви и сухоустойчиви, с прахозадържаща способност и целогодишен декоративен ефект. Затова те се класираха на първо място сред достойната конкуренция в студентското състезание.
На 20 май 2022 г. проектът се превърна в реалност. Студентите се включиха в засаждането на растенията и жителите на района вече разполагат с проектирана от специалисти разширена озеленена площ около бул. "Тодор Каблешков". На събитието присъстваха и представители на Асоциация за развитие на София и Столична община.
Студентското състезание и реализацията на зелената площ са осъществени по проект ИНОЕЪР, съфинансиран от Европейския фонд за регионално развитие чрез Инициативата "Иновативни дейности за градско развитие.
Зареждане ...


15:53 / 21.05.2022
453





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.