Столичани вече могат да плащат сметките си за вода директно през сайта на "Софийска вода" без да е необходима допълнителна регистрация. Това е най-новата дигитална услуга, която "Софийска вода“, част от Веолия, въвежда от началото на август. Новото улеснение за клиентите е част от стратегията на дружеството за дигитализиране на услугите, облекчаване на усилията и пестене на времето.

"Софийска вода“ е първото комунално дружество, което въвежда този тип плащане, което става само с въвеждане на клиентски номер и избор на една или повече сметки, за един или няколко имота, включително и възможност за частични плащания по тях. Клиентският номер е индивидуален за всеки отделен имот, състои се от десет цифри и може да се намери на началната страница на фактурата в горния ляв ъгъл.

Клиентите могат да изберат съответно опция за превод на сумата – по банков път или с карта. Плащането е защитено чрез най-високите съвременни стандарти на защита на платежните системи. Обработката на плащането и промяната в статуса на фактурите може да отнеме до два работни дни.

Новата функционалност може да се ползва и от регистрирани клиенти, без да се налага да влизат в профила си, както и не ограничава клиентите без регистрация да си направят такава и да се възползват от целия наличен набор от услуги и информация в чрез своя клиентския профил на сайта на дружеството.