По административен път е установено лицето, което изхвърли от бус огромно количество зелени отпадъци в м. Камбаните, район "Панчарево", съобщават от Столичния инспекторат. Извършителите са избягали след пристигането на инспекторите, но по регистрационния номер на превозното средство е предоставена информацията, която е необходима за съставяне  на акт.

От Столичния инспекторат припомнят, че с настъпването на периода, в който хората започват да почистват градините и междублоковите пространства, трябва да се спазват някои правила:

- зелените отпадъци  от домакинствата се събират разделно и се оставят в чували до контейнерите за битови отпадъци.

- фирмите, които извършват дейности по почистване и поддържане на частни имоти/косене на треви, подрязване на храсти и дървета/ са задължени също да събират разделно зелените отпадъци и да ги транспортират до инсталацията за биологично тертиране "Хан Богров". 

Нарушителите подлежат на санкции.