Съвместен екип от служители на Столичен инспекторат и дирекция "Аварийна помощ и превенция“ отстраниха 21 броя стари и неизползваеми фирмени информационно-указателни табели от стълбове на уличното осветление, както и електропреносната и контактната мрежа на градския транспорт. Тези елементи загрозяват градската среда и не отговарят на изискванията за поставяне на информационни елементи, пишат от Столична община.
Акцията обхвана табели по бул. "Васил Левски“, бул. "Витоша“, бул. "Христо Ботев“, ул. "Шипка“, ул. "Оборище“, бул. "Евлоги Георгиев“, ул. "Екзарх Йосиф“ и други. Демонтиран е и един остатъчен стълб на телефонен шлем от тротоара на адрес ул. "Бачо Киро“ и бул. "Дондуков“. Столичен инспекторат ще продължи периодично да картотекира подобни неактуални рекламни и информационни съоръжения с цел тяхното последващо премахване.
Зареждане ...


13:52 / 11.08.2022
631





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.