Кметът на Сараево  Бениамина Карич ще вземе участие в предстоящия форум

"София ърбан Грийн“, съобщиха от пресцентъра на Столична община. Това бе договорено по време на работното посещение на кмета Фандъкова в Сараево. Столичният кмет Фандъкова посети столицата на Босна и Херцеговина по покана на кмета Бениамина Карич. Конференцията се организира от Столична община и фондация "Конрад Аденауер“ и ще се състои на 7 юни.

По време на разговорите двете обсъдиха продължението на партньорските отношения с конкретни общи проекти в сферата на екологията, културата, спорта и  превенцията на наводнения. Между София и Сараево има  подписан меморандум за сътрудничество.

В рамките на визитата Йорданка Фандъкова осъществи  работна среща с кмета на Подгорица  Иван Вукович, когото покани да посети София. Двамата обсъдиха бъдещи възможности за обмяна на опит в сферата на управлението на отпадъци, трафика, екологията и европейските проекти. На срещите присъства и временно управляващият посолството на Република България в Сараево Никола Николов.