За трета поредна година Столична община реализира програма за трансформация на “кални точки", замърсяващи въздуха, като ги превръща в благоустроени пространства. В момента текат работни дейности в 8 района на София.  През този месец предстои стартиране на още 3 обекта и сключване на договор за още 6, съобщиха от Столична община.

Завършени са междублоковите пространства в "Искър", "Средец", "Кремиковци" и "Овча купел", които преди облагородяването бяха източник за пренасяне на прах по уличните платна.

През 2022 г. Столична община ще трансформира 20 пространства чрез обособяване на места за паркиране, облагородяване  и засаждане на дървесна растителност.