Кметът на София Йорданка Фандъкова връчи договорите на организациите, спечелили проекти по Столична програма "Социални иновации“ 2022. Програмата е създадена по инициатива на кмета Фандъкова и се реализира за четвърта поредна година. Проектите, които биват финансирани са насочени към подкрепа на уязвими общности.
"Когато преди 4 години създадохме програмата "Социални иновации“ целта ни беше от една страна да подкрепим хората, които имат нужда от допълнителна грижа и от друга страна да включим по активно в работата на Столичната община неправителствените организации, които са креативни и които имат капацитет да реализират своите добри идеи“, заяви кметът Фандъкова по време на събитието.
Столичният кмет изрази и удовлетворението си от факта, че проектите следват актуалните за обществото теми - подкрепа на хора със здравословни и социални проблеми, превенция срещу насилието и подкрепа на бежанците.
Представителите на неправителствените организации представиха предвидените дейности по своите проекти и благодариха за възможността да ги реализират и за доверието. На събитието присъства и заместник-кметът Албена Атанасова.
Зареждане ...


16:30 / 20.05.2022
819





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.