В рамките на предприета специализирана полицейска операция на територията на София, в района на ж.к. "Христо Смирненски“ служители от сектор "Наркотици“ в СДВР засекли 25-годишен мъж в момент на покупко-продажба на наркотични вещества, съобщават от пресцентъра на МВР. При последвалите процесуално- следствени действия криминалистите са установили и 29-годишен мъж, който според първоначалните данни доставял наркотиците.
При претърсване в търговски обект, стопанисван от него, както и при обиск на двамата мъже и клиентите са намерени и иззети общо над 1 килограм амфетамин, известни количества марихуана и кокаин, електронна везна и голяма сума пари в различни валути. Двамата са задържани по образуваното досъдебно производство, привлечени са като обвиняеми за престъпление по чл. 354 а от НК и са им наложени мерки за неотклонение "задържане под стража“ за срок до 72 часа.
Същевременно служители на сектор "Престъпления свързани с МПС“ при СДВР са намерили два противозаконно отнети автомобила. Единият от тях е открит в гаражна клетка в ж.к. "Студентски град“, ползвана под наем от 41- годишен мъж, а втория - в близост до жилището му в ж.к. "Дианабад“. Мъжът е задържан в полицейския арест по образуваното досъдебно производство, работата по което продължава.
Зареждане ...


15:30 / 20.03.2022
659






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.