В район "Младост“ инспектори съставиха акт за установяване на административно нарушение на голяма хранителна верига за смесване на биоотпадъци с битови отпадъци, съобщиха от Столичен инспекторат. Служители на търговския обект са допуснали изхвърляне на чували с развалени плодове и зеленчуци в контейнерите за битови отпадъци, предназначени за общо ползване от гражданите. В обекта е констатирано наличие на изградена система за разделно събиране на отпадъците и независимо от това е допуснато нарушението.
От началото на месец април при направените проверки в търговските обекти за установени подобни нарушения са съставени 14 акта и за маловажни случаи са наложени 15 глоби с фиш на място. Проверките се извършват в обекти на територията на Столична община и се следи за начина, по който се събират отпадъците, как и къде се изхвърлят. При осъществявания контрол се дават и писмени предписания за спазване на изискванията на Наредбата за управление на отпадъците и поддържане и опазване на чистотата на територията на Столична община.
Зареждане ...


13:47 / 28.04.2022
436




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.