Бюджетът на София беше приет от общинските съветници в Столичния общински съвет. "За" бюджета гласуваха 33 общински съветници, против "27", въздържали се "0", предава репортер на Sofia24.bg.

Групата на БСП и "Демократична България" не са подкрепили бюджета, против са гласували и независимите общински съветници Борис Бонев и Методи Лалов.

Бюджетът София за 2022 година е на стойност 2,101 млрд. лева.