Започна събарянето на незаконните будки за дюнери и алкохол и тютюневи изделия в ж.к."Изток" на ул. “Фредерик Жолио Кюри" в София, съобщи във Фейсбук районният кмет д-р Делян Георгиев.
Той заяви, че в изпълнение на заповед от него, днес е било прекъснато електрозахранването и водата на преместваемите обекти, стартирали са и дейности по демонтаж.
"Районната администрация спечели всички съдебни дела срещу ползвателите на обектите, като по безспорен начин доказа незаконността им и липсата на правни основания да владеят общинските имоти", отбеляза Георгиев.
Той каза още, че законите важат за всички. "Правенето на бизнес в разрез с тях и наредбите на Столична община, са недопустими и ощетяват гражданите, облагодетелствайки малък кръг лица и фирми. Районната администрация на “Изгрев" не толерира подобен произвол и ще прилага както и до момента, правото в пълния му обем и строгост", категоричен е кметът.
Зареждане ...


12:33 / 10.03.2022
1106





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.