Мигащата зелена светлина на светофарите вече е деактивирана от всички 300 светофари в София.
"Имахме много добри резултати от експерименталното въвеждане на мигащата зелена светлина през 2016- та година. Катастрофите бяха намалели с 50 на сто", каза пред "Хоризонт до обед" Димитър Петров от Дирекция "Управление и анализ на трафика" в Столичната община.
За БНР шофьори са потвърдили за ползите от предупредителното мигане на светофара и дори поискаха да се върне старото положение.
От Института за пътна безопасност също заявиха, че премахването на мигащата зелена светлина трябва да се преразгледа, защото дава по-голяма информация на водачите на автомобили и е в полза на по-голямата безопасност на пътя.
От регионалното министерство поясниха, че инициативността не тръгва от тяхна страна, но са готови да се запознаят с проблематиката и да предприемат действия за законовото функциониране на мигащия зелен сигнал на светофара.
Зареждане ...


11:52 / 16.11.2021
517






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.