ТЕЦ-София връчи протестна декларация до председателя на Столичния общински съвет Георги Георгиев и кмета на Столичната община Йорданка Фандъкова, предаде репортер на Sofia24.bg.

В декларацията се посочва, че дружеството се намира във финансов фалит, а работещите настояват за достойно заплащане и решение на натрупаните проблеми.

"Внесохме декларацията. Всички политически групи от Столичния общински съвет бяха поканени днес да присъстват тук, но никой не дойде. За съжаление сме интересни само когато спре парното и топлата вода. Никой не дойде да говори с нас", коментираха на протеста работниците в ТЕЦ-а.

Хората скандираха "Стачка" и "Победа", а един от говорителите на събитието заяви, че стачката засиви само и единствено от тях. "Оттук нататък всичко зависи от нас. Нашите решения са за нашата съдба".

Протестната декларация ще бъде връчена утре и в Министерството на енергетиката.

"Не може да си позволим софиянци да останат без парно и топла вода", казаха още протестиращите.

Работниците на "Топлофикация София" протестират за първи път пред Столична община.