"Такса смет събират". Така е озаглавен следният кадър, научи Sofia24.bg. Снимката е качена в социалните мрежи от жител на кв. "Овча купел", а въпросната грозна картинка се намира на ул. "Промишлена".
Столичани са ядосани от гледката, а явно от поне няколко дни никой не е минавал да събере отпадъците.
От друга страна припомняме, че започна данъчната кампания в София. Жителите на града могат да плащат данъците си и онлайн. Първата вноска на такса смет е до края на април, втората - до края на юни, третата – до края на септември, а четвъртата – до края на ноември. За пореден път в София няма да има увеличение на данъка за смет. Той остава 1,6 промила от данъчната оценка на имота за граждани и 10 промила за бизнеса.
Зареждане ...


17:27 / 02.02.2022
694






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.