На 2 август се проведе традиционния събор на квартал "Илиянци" по повод празника Илинден. Кметът на район "Надежда" - Димитър Димов, публикува снимки от тържеството в личния си профил във Фейсбук. Ето какво написа той: 

"На сцената се изявиха талантливите деца от Детски танцов състав "Илиянче" с художествен ръководител Яна Йорданова. През тази година те спечелиха престижни награди от "Нишавски хоровод" в град Драгоман, "Юнски празници" в село Лозен, "Слънце иде…село Дрен" и "Танцът е любов".

Децата изпълниха танците "Български ритми", "Стара шопска сюита", "Пролетно настроение" и "Кюстендилско надиграване". Всички танцьори бяха наградени с грамоти за отлично представяне, съхранение и разпространение на българския фолклор. Водещ на празника беше Галя Асенова".