Километрично задръстване се образува на столичния булевард "Цариградско шосе" преди разклона в посока квартал Горубляне, след като в 18:00 часа собственици на отчуждени имоти от района блокираха булеварда.

Полицията пренасочва движението и в момента. Очаква се демонстрантите да освободят пътното платно до 19:30 часа, предаде БНР.

Участниците в протеста искат Столичната община да върне имотите им или да плати обезщетения за терени, намиращи се под панелни блокове, детски градини, училища, паркове.

От инициативата "Протестът - Горубляне" планират да блокират движението на ключовото кръстовище на "Цариградско шосе" при квартала им всеки ден в 18:00 часа.