Прилежащо пространство към блок 60 в столичния квартал "Лагера" се превърна в ябълката на раздора. Теренът включва паркинг, тротоар, зелени зони и детска площадка, които се оказаха частна собственост, след заменка, извършена от Столична община през 2001 година. Хората от квартала се опасяват, че в крайна сметка то ще бъде застроено. Преди време гражданите дори пуснаха петиция против ощетяващите заменки и бъдещия строеж на жилищна сграда до блок 60.
Те се обявиха против присвояването на изградените преди повече от 30 години тротоари, градинки и алеи в околоблоковите пространства. Казусът остава без особен резултат и без положително развитие, съобщава БНТ. Заграждане на терена все още няма, макар че върху паркираните автомобили вече са се появили стикери да бъдат премахнати. Според жителите на квартала, досега нито една институция не е направила нищо да чуе мнението на гражданите и да върне терена.
Хората искат от общината да върнат терена, за да не останат 285 апартамента без паркинг места, ако мястото бъде застроено. От Столичната община са категорични, че разрешение за строеж на този терен няма. Подробен устройствен план е изпратен в община "Красно село". Според кмета на района Росина Станиславова, ситуацията е абсурдна. Факт е обаче, че инвеститорът също има своето право, а ако Столична община иска да запази правата на гражданите, трябва да подходи по по-различен начин.
Зареждане ...


10:06 / 31.03.2022
448




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.