Президентът Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова участваха в церемонията по издигане на националното знаме на България пред Паметника на Незнайния воин в София. Те отдадоха почит пред паметта на загиналите за свободата на България, предаде репортер на Sofia24.bg.
На церемонията присъстваха още министърът на отбраната Драгомир Заков, началникът на отбраната адм. Емил Ефтимов, представители на ръководния състав на Министерството на отбраната, висши офицери от Въоръжените сили и кметът на София Йорданка Фандъкова.
Преди ритуала с панихида и молебен в патриаршеската катедрала "Св. Александър Невски“ в столицата започна отбелязването на Трети март - денят на Освобождението на България. Богослуженията в храма са с благословението на Негово светейшество Българския патриарх и Софийски митрополит Неофит.
Припомняме, че от 18.30 часа на площад "Народно събрание“ ще се проведе тържествената заря-проверка по повод Националния празник на България. Президентът Румен Радев ще приеме почетния строй на представителните части на Българската армия. В 18.40 часа държавният глава ще произнесе слово. В церемонията ще участва и вицепрезидентът Илияна Йотова.
Зареждане ...


13:07 / 03.03.2022
1247




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.