Ученици и учители от Първа английска езикова гимназия, която се намира в близост до парк "Заимов“, засадиха фиданки от липи. По този своеобразни начин те отбелязват празника на район "Оборище“, който е  на 21 април.

Учениците получиха ръкавици и чували от районния инспекторат, за да могат освен засаждане да почистят там, където е необходимо. Децата винаги се включват с  охота в подобни инициативи, които показват тяхното отговорно отношение към околната среда.