За пореден ден се изсипа пороен дъжд в някои части на столицата. Стихията се разрази в обедните часове. На места улиците се превърнаха в реки, видя Sofia24.bg. За София е в сила оранжев код по данни на НИМХ. Главно след обяд валежите ще са интензивни с количества 35-65 mm. Ще има гръмотевични бури и локални градушки. Явленията ще продължат и през нощта срещу събота, предупреждават синоптиците.

Ето и някои коментари в социалната мрежа:

- "Нали софиянци искахме море да имаме и ние... Е, вече няма за какво да се оплакваме";

- "Искъро кипнА!".

Аварийните екипи на Столична община са на терен. В момента 10 екипа на дирекция "Аварийна помощ и превенция“ са в готовност да реагират на сигнали.

Мощна гръмотевична буря и градушка удариха София и в сряда.

А подлезът на Централна гара се наводни.

Вчера столичният кмет Йорданка Фандъкова нареди да се извършва постоянно наблюдение на реките и общинските язовири.

Вижте във видеото кадри от днешния ден, публикувани във Фейсбук: