"Северният парк"  в столицата отново ще е домакин на най-голямата спортна проява за градски диспциплини - Ърбан фест на 17 и 18 септември. Спортните емоции и шоуто са гарантирани от виртуозите в брейк танците, стрийт фитнеса, баскетбола 3х3 и градския паркур. Зрителите ще видят демонстрации в 10 вида спорт, както и да се включат в катерене на стена, каране на ролери и много други, съобщи кметът на район "Надежда" Димитър Димов.

Денят на град София ще бъде отпразнуван и с празнично софийско хоро в парка от 11:00 до 14:00 часа.