Кметът на район "Средец" - Трайчо Трайков, съобщи във Фейсбук, че ремонтът на подлеза при Румънското посолство напредва. Реновацията включва:
- демонтаж на всички търговски и рекламни съоръжения (след приключването ще бъдат възстановени една част от тях и те ще функционират).
- демонтаж на окачен таван и монтаж на изцяло нов.
- демонтаж на стара и изграждане на изцяло нова електрическа инсталация.
- изграждане на достъпна среда. Рампи на вътрешните денивелации и два асансьора (един на изхода към посолството, един на изхода към спирката в посока телевизионната кула).
- Залагаме и електрически инсталации за бъдещи решения при другите два изхода;
- почистване и възстановяване на облицовка по стени.
- почистване и възстановяване на настилки, включително на стълбищата;
Изготвили сме и проект за две нови пешеходни пътеки в близост до подлеза, за да са лесно достъпни двата входа с асансьор - на ул Цар Иван Асен II и на бул Шипченски проход при острова на трамвайната спирка (за втората говорихме с колегата Георги Илиев - кмет на Слатина, тъй като това вече е откъм страната на поверения му район).
Другите снимки, които Трайков публикува са от Борисовата градина, където в района на алпинеума (за който също има планове да бъде възстановен) са останали няколко дървета от едновремешния японски кът.
Кметът на "Средец" е посетил мястото заедно с представител на посолството на Япония и директора на ОП "Паркове и градини", за първоначална оценка на възможността да бъде създаден отново.
Зареждане ...


13:31 / 16.04.2022
733




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.