Допълнителните екипи са осигурени от Столична община във връзка със засиления интерес към имунизациите. Целта е да се избегне струпването на много хора, чакащи за ваксина и поемането на повече желаещи да се имунизират.

Увеличен брой медицински екипи ще поставят ваксини срещу COVID-19 и тази събота и неделя във ваксинационния център в Дома на културата "Искър“.

Пунктът ще приема граждани от 9:00 до 16:00 часа, като може да бъде поставена имунизация срещу COVID-19 по избор от всички ваксини, разрешени от ЕС. Ваксините се осигуряват от СРЗИ.

Ваксинационният център бе разкрит през юни миналата година по инициатива на кмета на район "Искър“ Ивайло Цеков за улеснение на жителите на район "Искър“ и гостите на района.