Инспектори наложиха глоба на фирмата, която след възстановяване на паважната настилка около дъждоприемна шахта на бул. "Джеймс Баучер“ и с ул. "Якубица“ занемари строителни отпадъци, съобщават от Столичния инспекторат. 

От фирмата са предприели действия по почистване и извозване на строителните отпадъци, вследствие на ремонтните работи.

По същото време, в район "Изгрев" десет търговски обекта бяха санкционирани от инспекторите. Причината довела до санкциите в жк. "Дианабад" е смесване на биотпадъци с битови, както и изхвърляне на опаковки и кашони в съдовете за битов отпадък. След санкциите е извършено почистване.