Майсторите започнаха работа по западния тротоар на ул."Якубица“, между "Кораб планина" и "Кричим". Ето какво написа по този повод районният кмет Константин Павлов : "За момент се замислих, дали да не сложа думата "тротоар“ в кавички, защото на някои места от този участък настилката изцяло липсва, а другите скоро ще я докарат до същото положение. 

Това важи особено за тротоарите срещу някогашните "актуални заведения", които преди въвеждането на зелена зона през 2018 година се ползваха масово като паркинги за посетителите и са напълно разрушени. Напомням, че през 2020 година ремонтирахме частта от бул. "Джеймс Баучер“ до "Кораб планина“. Надявам се до края на мандата да стигнем до улица "Персенк“, с което по здрав тротоар ще може да се преминава в посока север-юг през цялата вътрешност на квартала."

Строително - монтажните работи ще продължат 45 дни.