В присъствието на служители от отдел “Устройство на територията, кадастър и регулация, контрол на строителството" на район “Оборище" днес бяха премахнати незаконни кабели, по фасадата на сграда, на ул. “Бачо Киро" №5, научи Sofia24.bg. Съвместната инициатива е на районната администрация и жители на квартала.
Разчистването беше организирано от етажната собственост, след като собствениците на съобщителните кабели отказваха да ги премахнат доброволно, въпреки заповедта на гл.архитект на Столична Община. Разпореждането беше издадено на базата на констативен акт, по чл.225а от ЗУТ, наложен от районната администрация.
Зареждане ...


15:49 / 12.04.2022
709





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.