Столичани се събраха на символичен протест срещу ПУП на Борисовата градина. Хората изразиха недоволството си срещу новия устройствен план на Борисовата градина.

Те направиха "Флашмоб“ в защита на изсичането на растителността, като протестираха със свещи и фенери под наслов: "Да осветим сделките, които умишлено и целенасочено унищожават нашата природа".

Петък бе последният ден за подаване на становища по новия устройствен план. Известно е, че "Борисовата градина" влиза в територията на 3 столични района- "Средец“, "Лозенец“ и "Изгрев“.

Хората, обаче са против изсичането на растителността и в Столичната община са постъпили стотици жалби до момента.

Кметът на "Лозенец“ Константин Павлов казва, че е важно да има устройствен план, който да е в полза на обществения интерес.

Проектантът на устройствения план - архитект Атанас Ковачев, уверява, че ново строителство не е предвидено и растителност няма да падне.

Той признава, че идеята е да бъдат изкарани автомобилите от парка и да бъдат реставрирани старите емблематични постройки в Борисовата градина.