От началото на годината досега на територията на Столична община комисии от експерти са поставили стикер - предписание на 4449 броя моторни превозни средства, които отговарят на критериите за излязло от употреба.

С промяната на Наредбата от 8 януари 2021 година и приета от Министерски съвет, за излезли от употреба моторни превозни средства вече се считат автомобили, които не са минали повече от 3 месеца годишен технически  преглед.

Досега най-голям брой стикирани возила има в районите "Младост“, "Надежда“, "Овча купел“ ,“Слатина“, "Триадица“.

След поставянето на стикера тече тримесечен срок за доброволно премахване в частен терен или предаване на площадка за временно съхраняване.

Припомняме, че ако това не се случи доброволно в законоустановение срок, колите се репатрират принудително на специализиран паркинг.

От началото на годината след издадени заповеди от районните администрации са преместени принудително 292 броя стари коли.