"Сцената на VOX POPULI е най-новото ни пространство на открито за култура. В София създаваме още едно място за артисти от независимия сектор. Сценичният павилион на VOX POPULI ще присъства в градската среда до края на октомври и ще предложи разнообразна артистична програма", каза заместник-кметът на София Мирослав Боршош.
10 години след основаването си "Студио за документален театър VOX POPULI" откри пространство за култура в градска среда. Павилионът ще е разположен в Княжеската градина – до паметника на Съветската армия. Реализира се с подкрепата на Столична община и е част от Календара на културните събития на столицата в раздел "Открити сцени".
Необичайното, иновативно и съвременно пространствено решение за театър ще присъства в градската среда подобно на "жив билборд" – зад витрините му ще тече спектакъл с осветление и аудио система, което ще позволява на разположените около него зрители да "влязат" пълноценно в действието.
Дървената сценична площадка пред павилиона, както и откритото пространство около него ще дават възможност за адаптация на различни мероприятия. През нощта павилионът ще бъде осветен и в него ще се прожектира видео-съдържание – също част от програмата със събития.
Още през 2020 г. екипът на VOX POPULI започва да търси нови стратегии за достъп до публики – от една страна заради рестрикциите, наложени от извънредното положение, от друга - заради органичната нужда да се излезе от театралната зала и да се стигне до хората, да бъде извадена театралната акция на открито и документалният театър да се срещне с реалността, от която той възниква.
Зареждане ...


13:02 / 05.08.2022
653





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.