Новият паркинг в кв.18, м. "Дървеница“ (зад читалище "Възраждане“) е отворен за свободно ползване от граждани. Реализирани са 56 паркоместа, от които две за хора с увреждания. Допълнително ще бъде бъде изграден тротоар откъм ул. "Яна" с осветяване на улицата и паркинга, както и озеленяване на терена. 

По този начин ще бъде завършена процедурата по облагородяване на още една "кална точка" в района. Това е седмият нов паркинг, който СО-район "Студентски" изгражда за последните две години. 

До момента такива бяха направени:

- зад УСБАЛ по онкология (59 места)

- срещу 55 СУ "Петко Каравелов“ (50 места)

- зад бл. 9 в кв. "Дървеница“ (50 места)

- в кв. "Младост 1 – Мусагеница“ в близост до кръговото на бул "Г.М. Димитров“ (72 места)

- до блок 103 в "Младост 1 – Мусагеница“ (57 места)

- срещу блок 90 в "Младост 1 – Мусагеница“ (19 места)