След изграждането през 2020 година на чисто ново, лед парково осветление и два свободни обществени паркинги, районната администрация на “Изгрев" продължава с облагородяването на най-голямото междублоково пространство в

ж.к."Дианабад". 

"В карето между бл.43-44, бл.45-46, бл.53 и бл.54, ще реновираме и разширим алейната мрежа, ще се изгради чешма с питейна вода, ще бъдат подменени пейките и част от детските съоръжения.

Строителните дейности стартират до дни и ще завършат още в летния период. След приключване на работата, жителите на квартала, учениците от 105 СУ “Атанас Далчев" и децата от 49 ДГ “Радост", вече няма да газят кал, преминавайки през карето, а живущите наоколо ще имат един хубав, малък, квартален парк пред домовете си", заяви районният кмет д-р Делян Георгиев.

Междувременно, общината отново предостави материали, с които граждани ремонтираха пейки до бл.13 в ж.к.Дианабад". Районната администрация на “Изгрев" ще продължи да си сътрудничи активно с “Бъди общественополезен", съобщи кметът на район "Изгрев".

Районната администрация на “Изгрев" спечели и проект на “Гората.бг", като подари дини на клуба на пенсионера в ж.к."Изток". Дините ще бъдат раздадени на пенсионери от трите квартала на района.

"Това е скромен жест към възрастните изгревчани, но натоварен със силно послание - “има някой, който го е грижа за вас". Нашата община участва активно във всички възможни програми на държавни и неправителствени институции и организации, като до момента сме спечелили десетки проекти. Опитваме се да привлечем и най-малките средства, които се отпускат, за да направим “Изгрев" едно по-добро и социално място за живот.

Вярвам, че това е част от ролята и успешната работа на всяка една администрация - да търси пътища към подобряване живота на хората, дори със скромни жестове като подаряване на една диня… Благодарим, на “Гората.бг", написа районният кмет във Фейсбук.