Започва изграждането на нова детска ясла за 150 деца в столичния район "Изгрев“. Това съобщиха от пресцентъра на Столична община. На 07.09.2022 година от 10 часа ще бъде направена първа копка на новата ясла, която ще се намира на ул. "Вълко Радинов“ №5 в ж.к. "Изток“.
Имотът беше собственост на Министерството на външните, но по инициатива на кмета на район "Изгрев“ д-р Делян Георгиев беше предоставен на Столична община. В новата детска ясла са предвидени 6 групи.
В петък в 10 часа в район "Изгрев“ стартира и работата по разширението на ДГ 23 "Здраве“. Благодарение на него ще бъдат осигурени 75 места в три групи.
"Проблемът с липсата на места в детските градини и яслите в София е известен на всички и трябва да бъде решен в спешен порядък. С работата си районната администрация на "Изгрев“ показва, че ако има воля, добро взаимодействие между институциите и експертиза, нещата се случват. Планираме да продължим работа в тази посока и съвсем скоро да обявим нови разширения“, заяви кметът д-р Делян Георгиев.
Зареждане ...


17:04 / 06.09.2022
1064





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.