В софийското село Подгумер, район "Нови Искър" се проведе състезание по планинско колоездене, съобщиха от районната администрация. Това е второто издание на BIKE CHALLENGE NOVI ISKAR! Участие в него взеха 50 мъже и юноши, разделени в три категории, три жени и 21 деца.

Официални гости на състезанието бяха общинският съветник Миглена Атанасова, районният координатор на ПП ГЕРБ Светослав Тодоров, заместник-кметовете на района Веселка Петкова и Златко Златков, секретарят на района Детелина Трайкова, кметовете на Подгумер Валери Динчев и на Войнеговци Емил Алексиев.

В категория "Мастърс" миналогодишният победител Борис Първанов отстъпи първото място тази година на Илия Вълканов от велоклуб "Олимп" Разлог, който финишира и грабна златото с време от 59 минути и пет секунди, а третото място остана за Красимир Величков от "P-bike".

В категория "Мъже ЕЛИТ" първи е Александър Алексиев от "КООП" с време от малко над 53 минути. Втори е Алек Бонев от "Orlovac", а трети Емил Стойнев.

При жените първа е Йоана Вълканова от велоклуб "Олимп" Разлог с време 1:09:14, а след нея се нареждат Александра Микова и Лилия Спасова.

Първи при юношите е Мирослав Дамянов с време от 58 минути и 7 секунди. Втори е Антонио Младенов, а трети Виктор Стефанов. При момчетата в детската категория първи е Христо Христов с време 0:14:49 на детското трасе, второ място е за Светозар Стеев - 0:15:30, а трето място за Георги Димитров - 0:16:13.