Столичният общински съвет гласува единодушно 410 000 лева да бъдат отпуснати от Специализирания общински приватизационен фонд за разширяване на сградата на 44 Средно училище “Неофит Бозвели" в квартал “ Хаджи Димитър" с втора сграда, предаде репортер на Sofia24.bg.
По този начин ще се даде възможност за преминаване на учениците в едносменен режим на обучение, както и повишаване интереса към учебното заведение.
Председателят на комисията по финанси Стефан Марков посочи, че с това решение се продължават инвестициите в образователна инфраструктура от Приватизационния фонд.
Общинските съветници одобриха и предложението за отпускане на 65 000 лева от фонда за за вътрешна реконструкция на втори етаж н ремонт на фасада 2-етап на Народно читалище "Емил Шекерджийски“.
Зареждане ...


22:37 / 21.04.2022
586





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.